V tomto závodě mohli poměřit síli závodníci z řad profesionálů i zkušenějších amatérů. Účastnili se hasiči, záchranáři, výškový pracovníci i amatéři, kteří ovládají pohyb ve výškách pomocí lanových technik.
Závody probíhaly v poklidné "rodinné" atmosféře a závodníci měli možnost vyzkoušet, jak jsou zdatnými výškovými specialisty.
Závod byl zahájen první disciplínou TECHNICAL TRAVERSE - lanová překážková dráha, kde závodníci nejprve vylezli po kovové konstrukci, přepnuli se na lana a vystoupili k zářivce, kde měli stanovený úkol - vyšroubování krytu, výměna zářivky a zapojení zářivky do elektřiny. Po vykonání úkolu následoval přesun na další lano a slanění na zem. A jak dopadli nejrychlejší?:
Výsledky TECHNICAL TRAVERSE:
Muži:
1. Erik Ďurčo 14:13:97
2. Jan Klofec 19:44:91
3. Vojtěch Kuda 29:12:00
Ženy:
1. Kristýna Váňová 37:56:40
Po této disciplíně následovala 2. technická disciplína SILO CONTEST - závodníci nejdříve vypsali způsob vytahování zraněného ze sila a seznam materiálu, který k tomu použijí. Při samotném vytahování se museli držet tohoto "scénáře" a použít pouze předem vybraný materiál. Bylo velmi zajímavé pozorovat různé techniky vytahování a porovnat ten nejefektivnější způsob.
Výsledky SILO CONTEST:
Muži:
1. Erik Ďurčo 11:23:66
2. Petr Gondek 12:13:91
3. Jan Klofec 13:15:91
Závěrečnou a nejatraktivnější disciplínou byl JUMAR SPEED - jumarování na čas v délce 33 m. Závodníci okusili jak náročná je tato disciplína a není divu, že ke konci byli značně vyčerpáni. Zajímavosti tohoto závodu bylo, že Lukáš Brabec, který se nepřihlásil do závodu a jumarování si jen tak vyzkoušel, dosáhnul absolutně nejrychlejšího času...Škoda, příště si bude určitě více věřit a všem to natře...
Výsledky JUMAR:
Muži:
1. Vojtěch Kuda 03j:05:07
2. Erik Ďurčo 03:11:53
3. Jan Klofec 03:16:22
Ženy:
1. Kateřina Wolfová 04:03:72
2. Kristýna Váňová 05:26:56
Na základě dílších disciplín byl vyhlášen nejzdatnější a nejkomplexnější výškový specialista v rámci Polygon Cup 2011:
Výsledky POLYGON CUP:
1. Erik Ďurčo
2. Jan Klofec
Všem závodníkům děkujeme za účast a na základě kladných ohlasů pro vás připravíme obdobné závody v příštím roce.
POLYGON TEAM.
Disciplíny:
JUMAR SPEED – jumarování na čas dle platných pravidel v rámci světové soutěže. Soutěžící mohou použít vlastní vybavení určené k výstupu po laně. Hodnotí se čas, za který závodník zvládne překonat celých 33m.
SILO CONTEST – vytahování „zraněného“ ze sila na čas. Jedná se o vyproštění postiženého (figuríny) ze sila směrem vzhůru a jeho bezpečné uložení mimo vnitřní prostor sila. Podmínkou je použití dvoulanové techniky. K dispozici bude trojnožka + další nezbytné prostředky OOPP. K vyproštění bude možné použít pouze software a hardware dodaný organizátory. Vybrané OOPP a pomocné prostředky budou v dostatečném počtu ve vymezeném prostoru a každý závodník si je bude moci prohlédnout. Poté v 30minutovém intervalu každý závodník na obdržený papír graficky znázorní způsob vyproštění postiženého a vypíše prostředky, které za tímto účelem použije z vybraného vybavení. Po odevzdání přípravy nelze měnit jak způsob vyproštění postiženého, tak materiál k tomuto účelu vybraný. Hodnotí se rychlost a bezpečnost vyproštění postiženého.
TECHNICAL TRAVERSE – co nejrychlejší překonání lanové překážkové dráhy s množstvím nejrůznějších přechodů přes uzly či jiné překážky a vykonání stanoveného pracovního úkolu. Soutěží se za dodržení dvoulanové techniky a standardních legislativních nařízení. Závodník smí použít vlastní vybavení, pokud projde před závodem technickou prohlídkou. Použití sportovního vybavení, nebo vybavení nesplňujícího standardy platné pro OOPP pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou je zakázáno. Pro názornost bude celá trasa před zahájením závodu absolvována předlezcem za současného výkladu pravidel (povinné kotvící body atd.). Hodnotí se bezpečný pohyb ve výšce, bezpečnost provedení pracovního úkolu a celkový čas. Za nedodržení stanovených pravidel budou udělovány časové penalizace. Systém penalizací bude součástí výkladu pravidel.